Конденсат. Чому вікна плачуть? Як зарадити?

Немало людей вважають, що конденсат на металопластикових вікнах, – це неякісна продукція. Але фактично запотівання стосується не тільки пластикових, але й дерев’яних та алюмінієвих вікон в Івано-Франківську. Конденсат тільки всередині склопакету є ознакою неякісної продукції.

Надлишкова вологість в приміщенні може бути викликана багатьма чинниками. Через недостатню роботу вентиляції, проникнення вологого повітря з підвального приміщення, підтікання системи опалення чи подачі води, випаровування рідини при приготовуанні їжі чи навіть через акваріуми! Розпізнавши основну причину утворення конденсату на вікнах та усунувши її можна позбутися неприємного явища.

Нормальна вологість в приміщенні підтримується за рахунок регулярних провітрювань. Крім того, ймовірність промерзання вікна й утворення льоду тим менша, чим вища температура всередині приміщення.

Нові пластикові вікна є герметичними. Вони практично не пропускають повітря в закритому положенні. Це перешкоджає природній вентиляції приміщення, яка була закладена при проектуванні приміщень і віконних прорізів зі старими, дерев’яними вікнами. При заміні вікон на нові пластикові або сучасні дерев’яні вікна з клеєного євробрусу відбувається порушення цього “природного” провітрювання. Зайва вологість конденсується на поверхні вікна.

Для підтримки нормальної вологості необхідно самостійно провітрювати приміщення. У сучасних вікнах також передбачена система делікатного провітрювання. Забезпечення повітрообміну між приміщенням і вулицею здійснюється за допомогою установки мікропровітрювання або повітряного клапана.

Про вікна СТЕКО.