Відкоси і монтаж вікон - теплий по ДСТУ

Чому потрібне правильне утеплення віконних швів?

Монтаж вікон по ДСТУ

При монтажі металопластикових вікон чи дверей шви між конструкцією та стінами заповнюють поліуретановою піною. Чому? Звісно, що для теплоізоляції монтажного шва. Поліуретанова піна – чудовий утеплювач. Однак в такому випадку існує одне “але”.  

Як відомо, будь-який утеплювач ефективно виконує свою функцію тільки в сухому стані, а при набиранні вологості втрачає свої теплоізоляційні властивості, тому необхідно зберігати його в максимально сухому стані. Джерела вологи:

  • волога що проникає в утеплювач з приміщення разом з повітрям;
  • волога, що утворюється в конденсатній зоні стіни і монтажного шва;
  • рідка волога у вигляді опадів ззовні або конденсату зсередини приміщення.

ТЕХНОЛОГІЯ ЯКІСНОГО МОНТАЖУ полягає в створенні монтажного шва, що відповідає основній вимозі «зсередини щільніше, ніж зовні». Цей принцип диктується законами фізики, відповідає реальним умовам експлуатації вузлів примикання. Порушення згаданої основної вимоги може понести за собою в багатьох випадках серйозні неприємні наслідки. Чому? Через прискорене руйнування утеплювача (монтажної піни) в монтажному шві.

Принцип теплого монтажу по ДСТУ

Суть вимоги (принципу) полягає в тому, що при великій різниці в температурах повітря всередині приміщення і ззовні (в холодну пору року), а також різниці в абсолютній вологості (взимку вміст вологості в повітрі всередині приміщення значно вище, ніж зовні), утворюється потік водяних пар, спрямований зсередини приміщення назовні.

Цей потік не повинен потрапляти в утеплювач, тому зсередини монтажний шов і ввесь вузол примикання повинен бути максимально щільним. З іншого боку, якщо волога таки просочилася в монтажний шов, нам необхідно її максимально швидко вивести назовні, і саме тому ззовні монтажний шов повинен бути максимально паропроникним.

Застосування паронепроникних матеріалів з боку вулиці різко збільшує ймовірність утворення конденсату всередині монтажного шва, оскільки при наявності паронепроникної зовнішньої зони монтажного шва відбувається підвищення пружності водяної пари в цій зоні і, як наслідок, різко збільшується ймовірність утворення конденсату і, відповідно, – промерзання шва.