Відкоси і монтаж вікон - теплий по ДСТУ

Чому потрібне правильне утеплення віконних швів?

Монтаж вікон по ДСТУ

При монтажі металопластикових вікон чи дверей шви між конструкцією та стінами заповнюють поліуретановою піною. Чому? Звісно, що для теплоізоляції монтажного шва. Поліуретанова піна – чудовий утеплювач. Однак в такому випадку існує одне “але”.  

Як відомо, будь-який утеплювач ефективно виконує свою функцію тільки в сухому стані, а при набиранні вологості втрачає свої теплоізоляційні властивості, тому необхідно зберігати його в максимально сухому стані. Джерела вологи:

  • волога що проникає в утеплювач з приміщення разом з повітрям;
  • волога, що утворюється в конденсатній зоні стіни і монтажного шва;
  • рідка волога у вигляді опадів ззовні або конденсату зсередини приміщення.

ТЕХНОЛОГІЯ ЯКІСНОГО МОНТАЖУ полягає в створенні монтажного шва, що відповідає основній вимозі «зсередини щільніше, ніж зовні». Цей принцип диктується законами фізики, відповідає реальним умовам експлуатації вузлів примикання. Порушення згаданої основної вимоги може понести за собою в багатьох випадках серйозні неприємні наслідки. Чому? Через прискорене руйнування утеплювача (монтажної піни) в монтажному шві.

Принцип теплого монтажу по ДСТУ

Суть вимоги (принципу) полягає в тому, що при великій різниці в температурах повітря всередині приміщення і ззовні (в холодну пору року), а також різниці в абсолютній вологості (взимку вміст вологості в повітрі всередині приміщення значно вище, ніж зовні), утворюється потік водяних пар, спрямований зсередини приміщення назовні.

Цей потік не повинен потрапляти в утеплювач, тому зсередини монтажний шов і ввесь вузол примикання повинен бути максимально щільним. З іншого боку, якщо волога таки просочилася в монтажний шов, нам необхідно її максимально швидко вивести назовні, і саме тому ззовні монтажний шов повинен бути максимально паропроникним.

Застосування паронепроникних матеріалів з боку вулиці різко збільшує ймовірність утворення конденсату всередині монтажного шва, оскільки при наявності паронепроникної зовнішньої зони монтажного шва відбувається підвищення пружності водяної пари в цій зоні і, як наслідок, різко збільшується ймовірність утворення конденсату і, відповідно, – промерзання шва.

Що робити правильно?

Виходячи зі сказаного, застосування паронепроникних матеріалів на зовнішньому контурі монтажного шва неприпустимо. В процесі експлуатації вузол примикання повинен бути стійкий до всіх впливів, які на нього здійснюються. На вузли примикання і їх елементи впливає багато що. З боку вулиці діють ультрафіолетове випромінювання, опади, вітрові навантаження, низькі температури. У площині металопластикового вікна діє власна вага конструкції.

З боку приміщення впливає вологе повітря, також сюди можна віднести і навантаження, що виконує людина при експлуатаці світлопрозорої конструкції, і зміна розподілу мас елементів вікна. Наприклад, монтажна піна сильно боїться ультрафіолетового випромінювання і має бути захищена від сонячних променів, а мінеральна вата має велику повітропроникність, отже, повинна бути захищена від вітру.

Матеріал зовнішнього шару монтажного шва повинен бути паропроникним для виведення вологи з утеплювача (монтажної піни) у зовнішнє середовище. При цьому він повинен бути гідроізоляційним для протистояння опадам, стійким до впливу ультрафіолету (сонячні промені), експлуатаційнихї температур (як низьким, так і високим), а також стійким до експлуатаційних деформацій.

Найбільш відповідним матеріалом за сукупністю факторів є стрічки ПСУЛ.

Технологія застосування стрічок ПСУЛ дуже проста: відрізати від ролика; приклеїти до коробки металопластикового вікна чи дверей.

Центральний шар монтажного шва – монтажна піна. Володіючи високим опором теплопередачі, майже не пропоскає повітря і має досить високу адгезію з багатьма будівельними матеріалами.

Внутрішній шар монтажного шва – це пароізоляція. Для створення пароізоляції ідеально підходять стрічкові ізоляційні матеріали на основі армованої алюмінієвої фольги (ААФ).

Стрічки на основі ААФ володіють більшою міцністю і більшою довговічністю порівняно зі стрічками на основі бутилкаучуку, а також значно простіший технологією застосування і довговічністю порівняно з мастичними герметиками.

Контроль якості застосування стрічкових герметиків зводиться до мінімальної кількості операцій, велика частина яких виконуються на об’єкті, без руйнування виконаного монтажного шва